BUSTURO AUTOBUSAI SU PABĖGĖLIAIS JAU GRĮŽO

Pirmadienio vakarą pilni humanitarinės paramos autobusai išvyko į Ukrainos pasienį. Daug nežinios, daug jaudulio, bet tuo pačiu ir didelis noras padėti bei bent kažkuo prisidėti prie karo siaubą kenčiančių žmonių gelbėjimo. Abu autobusai sėkmingai grįžo su iš savo gimtos šalies bėgančiomis moterimis bei vaikais. Bendradarbiaujant su Šiaulių miesto savivaldybe ir Šiaulių ukrainiečių bendrija „Karpatai“ jau planuojami ir kiti važiavimai tiek paramos nuvežimui, tiek ir pabėgėlių atvykimui.

„Baisiausia yra matyti tokią mažų vaikų ramybę bei baimę moterų akyse“ sakė iš nelengvos kelionės grįžę vairuotojai. Skaudu ir graudu matyti, kaip vaikai, kurie dabar turėtų džiaugtis nerūpestinga vaikyste, per vieną naktį buvo priversti suaugti. Pasak vairuotojų, prie visų pasienio postų tvyro sumaištis, apsauga nieko nepraleidžia. Buvo sudėtinga atrasti, kur ir kam atiduoti humanitarinę pagalbą. Tačiau mūsų vairuotojai nenuleido rankų ir vis dėlto taip reikalingus rūbus, maistą, vaistus bei kitus daiktus atidavė tiems, kam labiausiai jos reikia. Norinčių vykti į Lietuvą taip pat teko gerokai palaukti, juos paimti teko vykti net į kelias vietas. Ukrainos piliečiams išvykimas iš šalies bei sienos kirtimas nevyksta taip paprastai ir sklandžiai, kaip norėtųsi. Kai kuriuose Ukrainos pasienio postuose net nėra jokių stovyklaviečių, kur žmonės galėtų sušilti, pavalgyti ir laukti atvykstančių juos pasiimti. Juos bandoma gabenti į autobusų arba traukinių stotis. Kitur, kur žmonių skaičius didelis, kiek toliau nuo pasienio posto didelėje prekybos centro aikštėje žmonės pasidarę laužavietes, pasistatę palapines būriuojasi ir tiesiog būna laukime bei nežinomybėje.
Džiaugiamės galėję bent taip prisidėti prie pabėgėlių gelbėjimo. Jie visi nuoširdžiai dėkoja Lietuvai ir Šiauliams bei stebisi, kad sulaukia tiek daug nuoširdžios, nesavanaudiškos pagalbos.

Kartu mes galingi!

Slava Ukraiini!

Pabėgėlių stovyklavietė

Paskelbimo data: 2022-03-04