BUSTURO VAIRUOTOJAI GILINOSI Į ŽMONIŲ SU INDIVIDUALIAIS POREIKIAIS VEŽIMO YPATUMUS

Viešojo transporto esminė funkcija – užtikrinti patogų, visiems prieinamą ir kokybišką keliavimą. Šį kartą išskirsime tą prieinamumą visiems, ypač žmonėms su individualiais poreikiais. Laisvė nevaržomai judėti, savarankiškai keliauti ir be aplinkinių pagalbos yra aktualu ne tik fizinę negalią turintiems, bet visiems žmonėms su individualiais poreikiais.

Š. m. kovo 23 d. UAB „Busturas“ vairuotojai dalyvavo mokymuose tema „Žmonių, turinčių individualių poreikių, galimybė naudotis viešuoju transportu Šiaulių mieste“. Šiuos mokymus vedė ir savo asmenine patirtimi dalinosi žmonės turintys individualių poreikių ir geriausiai suprantantys, su kokiais iššūkiais tenka susidurti viešajame transporte – tai  Ričardas Dubickas ir Viktoras Topol. Abu svečiai juda tik vežimėlio pagalba, todėl jų patirtis bei pastebėjimai buvo ypač naudingi.

Kaip pabrėžė R. Dubickas, dažnai žmonės galvoja, kad tik žmogus su negalia turi individualių poreikių, tačiau, toks požiūris nėra teisingas. Prie šios grupės galima priskirti ir mamas su vežimėliais, senyvo amžiaus ar sunkiau judančius asmenis, kurie lygiai taip pat nori keliauti savarankiškai. Įmonės darbuotojai turėjo galimybę gauti tiek teorinių, tiek ir praktinių žinių, kurios pravers jų kasdieniame darbe.

Svečiai apsilankė ir Šiaulių miesto autobusų stotyje bei įvertino jos pritaikymą neįgaliesiems. Džiugu, kad sulaukėme teigiamų įvertinimų bei pagyrų, nes miesto autobusų stotis yra patogi judėti visiems.

Dėkojame Ričardui ir Viktorui už pasidalinimą savo patirtimi, patarimus bei nuolatinį nuoširdų bendradarbiavimą. Esame tikri, kad įmonės darbuotojams gauta patirtis bus naudinga ir prisidės prie kokybiško keleivių vežimo.

Paskelbimo data: 2023-03-27