DIENA BE AUTOMOBILIO ŠIAULIUOSE

Vakar Šiauliuose praūžė Diena be automobilio!!! UAB „Busturas“, kartu su Šiaulių miesto savivaldybe bei Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro „Sportas visiems“ komanda šią dieną pakvietė visus šiauliečius praleisti aktyviai. O siekiant miestiečius paskatinti aktyviau rinktis viešąjį transportą ir pamatyti jo privalumus, visą dieną autobusais Šiaulių mieste keleiviai galėjo važiuoti nemokamai.

Šiemet ir vėl įvyko jau tradicinėmis tampančios lenktynės, kurios atspindėjo šių metų Europos judumo savaitės temą –  „Judėk laisviau“. Lenktyniauti nuo PC „Akropolis“ iki Prisikėlimo aikštės, kaip ir praėjusiais metais, buvo pakviesti puikiai pažįstami šiauliečiai, kurie šią distanciją įveikė skirtingais būdais: Evelina Miltenė ir Vytautas Kabaila šį atstumą nubėgo, Tadas Bandza važiavo dviračiu, Severinas Norgaila išbandė elektrinį paspirtuką, Egidijus Elijošius keliavo autobusu, o Gitana Švarcukienė važiavo elektromobiliu.

Esminis šių lenktynių tikslas nepasikeitė – vis dar siekiama įrodyti, kad Šiauliai yra miestas, kuriame gera gyventi ir patogu judėti. Siekiama atkreipti visų dėmesį į galimus keliavimo būdus mieste, parodyti, kad smagiai, greitai ir saugiai galima judėti ne vien automobiliu. 

Kaip lenktynių rezultatai parodė, atstumą nuo PC „Akropolis“ iki Prisikėlimo aikštės galima įveikti gana greitai. Šiemet pergalę šventė elektromobiliu važiavusi ir atstumą per 13 min. įveikusi Gitana Švarcukienė. Antras liko dviračiu važiavęs Tadas Bandza, finišavęs per 15 min., o nuo jo vos 2 min. atsiliko ir trečią vietą užėmė taip pat dviratį mynęs Justinas Švėgžda, jo laikas 17 min. Elektriniu paspirtuku važiavęs Severinas Norgaila finišavo per 18 min. ir liko ketvirtas. Bėgikė Evelina Miltenė visus nustebino ir finišavo vos per 19 min., autobuso keleivis Egidijus Elijošius atvyko per 20 min. Vytautas Kabaila, kuris nėra profesionalus bėgikas, finišo liniją bėgdamas kirto per 28 min.

Naujiena šiais metais – Šiaulių lengvosios atletikos ir sveikatingumo centro „Sportas visiems“ komandos suorganizuotos šeimų sportinės estafetės, kurios pakvietė įveikti kliūčių ruožą paspirtukais, vežimėliais, riedlentėmis, riedučiais, dviračiais ir vienaračiais. Nugalėtojais tapę du broliai buvo apdovanoti puikiu UAB „Baltik vairas“ skirtu prizu – DVIRAČIU. 

Kadangi vieni pagrindinių mūsų keleivių yra moksleiviai, dar prieš renginį kvietėme mokinius dalyvauti piešinių konkurse tema „Judėk laisviau“. Mokiniai piešiniuose perteikė savo idėjas apie įvairias keliavimo galimybes mieste. Balsavimo būdu išrinkome tris mums labiausiai patikusius bei temą atspindėjusius piešinius ir jų autorius pasikvietėme į šventę, kurios metu įteikėme dovanėles ir padėkojome už gražius darbus. Laureatais tapo Fausta Grubliauskaitė, Jonas Jasiūnas ir Augustė Bakutytė. Džiugu, kad šiemet sulaukta itin didelio dalyvių skaičiaus.

Visus susirinkusius pasveikino bei dalyviams prizus įteikė Šiaulių miesto administracijos direktorius Antanas Bartulis. Jau ir taip pakilią visų nuotaiką praskaidrino puikus oras bei partnerių skirti prizai. Šiemet prie prizų dalyviams prisidėjo gausus mūsų miesto įmonių būrys UAB „Baltik vairas“, UAB „Interscalit“, UAB „Gubernija“, UAB „Artilux NMF“ bei Šiaulių miesto savivaldybė. Tariame nuoširdų AČIŪ visiems partneriams bei renginio dalyviams.

Šiauliai ne tik šviečia, bet ir juda! UAB „Busturas“ kviečia ne tik šią dieną bet ir kasdien rinktis viešąjį transportą. Kartu kurkime saugią ir tvarią aplinką sau bei savo artimiesiems. Iki pasimatymo autobusuose!

Paskelbimo data: 2022-09-23