KOKIE 2021-IEJI METAI BUVO BUSTURUI?

Metai prabėgo nepastebimai. Atrodo tik ką dalinomės savo įspūdžiais ir nuveiktais darbais per 2020 m., o jau reikia apžvelgti ir 2021-uosius. Kokie jie buvo? Su kokiais naujais iššūkiais mums teko susidurti ir kokias pergales pasiekėme? Kokiomis nuotaikomis Busturas šiemet palydi metus ir pasitinka 2022-uosius?

2021-us metus pradėjome su tikrai džiugia naujiena tiek mums patiems, tiek ir mūsų keleiviams. Nuo sausio 6 d. Šiaulių miesto viešajame transporte už keliones pasidarė galima atsiskaityti mobilia programėle ŠiauliaiBUS. Naujoji programėlė leidžia planuoti norimą maršrutą, matyti autobusų judėjimą mieste realiu laiku, veikia virtuali švieslentė, kurioje rodomi atvykstantys autobusai. Programėlė turi daug kitų funkcijų: galima esamuoju laiku matyti savo sąskaitos likutį, bet kur ir bet kada pasipildyti e. piniginę, pasitikrinti pirktų bilietų istoriją bei dar galiojančius bilietus, pirkti grupės bilietą vienam ar net keliems keleiviams. O nuo birželio mėnesio veikia ir kaupiamojo bilieto funkcija, kuri keliavimą viešuoju transportu padaro dar patrauklesniu.

Nors pagrindinė mūsų funkcija yra keleivių vežimas, tačiau nuolatos stengiamės vystyti ir savo papildomas paslaugas. Šiais metais į savo papildomų paslaugų paketą įsitraukėme naują paslaugą – transporto priemonių plovimą. Jau eilę metų savo autobusus plauname atnaujintoje plovykloje, kuri užtikrina plovimo kokybę, o dabar šia paslauga pasinaudoti kviečiame ir kitas įmones.

Ir toliau gyvename kiek kitokiomis sąlygomis, nei prieš porą metų. Pandemija nesitraukia, mieste ir šalyje vis dar galioja įvairūs ribojimai. Nuolatos dedame pastangas keleivių saugumui užtikrinti. Autobusuose bei kituose mūsų informaciniuose šaltiniuose nuolat informuojame keleivius apie saugumo reikalavimus bei raginame juos būti atsakingais. Inicijavome skiepobuso idėją Šiaulių mieste. Nuo rugpjūčio 6 d. autobusas tapo mobiliu vakcinavimo centru. Taip mūsų miesto gyventojų vakcinavimas vyko patogiau ir arčiau jų namų.

Nežiūrint į tai, kad šiai dienai pagrindinės visų mintys tik apie Covid-19, mes bandome laikytis savo tradicijų ir jas puoselėjame. 2021 m. rugpjūčio 6 d. jau antrus metus iš eilės, įmonė prisidėjo prie kraujo donorystės akcijos, kurios metu šiais metais net 23 Busturo darbuotojai tapo neatlygintinais kraujo donorais. Taip pat bandome kurti ir naujas tradicijas. Šiemet tęsiant tradicijas įmonėje vyko Pyragų dienos akcija. Kvietėme visus įmonės darbuotojus pasiraitoti rankoves, nubraukti dulkes nuo receptų knygos (o gal kažkam ją įsigyti) ir skleisti gerumą. Dar prieš rengiant šią akciją svarstėme, kam skirti surinktus pinigus. Buvo nutarta, kad niekur toli ieškoti nereikia ir juos skyrėme šiauliečiui berniukui Justui, kuris serga Diušeno raumenų distrofija. Tikime, kad mūsų pavyzdžiu paseks ir kiti.

Nuolatos stengiamės priminti apie tai, kad viešasis transportas yra tinkama priemonė judėti mieste. Puiki proga tam – rugsėjo 22 d. Tai tarptautinė diena be automobilio. Šiais metais UAB „Busturas“ nusprendė ją paminėti kiek kitaip. Šiaulių miesto tarybos sprendimu visą dieną autobusais mieste keleiviai galėjo važiuoti nemokamai, taip skatinant juos išbandyti viešąjį transportą ir pamatyti jo privalumus. Taip pat vyko lenktynės „Pasirink ir judėk!“, kurių metu buvo siekta išsiaiškinti, kuria transporto priemone Šiauliuose judėti galima greičiausiai. Padėti tai padaryti pakvietėme visiems puikiai žinomus šiauliečius: bėgo – Remalda Kergytė Dauskurdienė, elektriniu paspirtuku važiavo – Aurimas Lankas, dviračiu važiavo – Andrius Norkus, autobusu važiavo – Vytautas Kabaila, lengvuoju automobiliu važiavo – Irmantas Kukulskis. Visi pajudėjo nuo PC „Akropolis“ ir kupini azarto judėjo finišo link. Numatytas finišas – Prisikėlimo aikštėje. Praėjus vos 12 min. pirmasis finišo liniją kirto paspirtuku važiavęs A. Lankas. Kaip ir buvo tikėtasi, paskutinė atbėgo Remalda. Dalyviai padėjo įrodyti, kad Šiauliai yra miestas, kuriame gera gyventi ir judėti. Šio renginio pagrindinis tikslas buvo atkreipti visų dėmesį į galimus keliavimo būdus mieste, parodyti, kad smagiai, greitai ir saugiai galima judėti ne vien automobiliu.

Skatindami bendrystę įmonės viduje bei užsiimdami visuomenine veikla nepamirštame ir pagrindinės mūsų funkcijos – keleivių vežimo. Metams einant į pabaigą mes startuojame su labai svarbiu ir miestui naudingu projektu, kuris tikime viešąjį transportą padarys dar patogesniu ir patrauklesniu visiems. Šiaulių miesto tvarkaraščiai yra nuolatos koreguojami, tačiau iš esmės jie keisti nebuvo jau senai. Todėl nuspręsta imtis kardinalių pokyčių bei perplanuoti maršrutus taip, kad jie būtų maksimaliai patogūs kiekvienam šiauliečiui ar miesto svečiui. UAB „Busturas“ viešo konkurso tvarka jau sudarė sutartį su įmone, kuri per metus laiko privalės paruošti Šiaulių miesto viešojo transporto maršrutų atnaujinimo galimybių studiją. Esame pasiruošę rimtiems pokyčiams ir visi su nekantrumu laukiame rezultato.

Tiek trumpai apie Busturo kasdienybę. Kaip kasmet, taip ir šiemet, dėkojame dideliam, net 317 asmenų, įmonės kolektyvui, kurio dėka keleiviai kasdien gali naudotis viešuoju transportu. Linkime sau ir savo keleiviams sveikų, šiluma ir nuoširdumu kvepiančių švenčių bei prasmingų ateinančių metų. Iki pasimatymo autobusuose!

Paskelbimo data: 2021-12-27