MIESTO VEŽĖJAS LAUKIA SAVO MIESTO ŠVENTĖS

        Keletą pastarųjų metų, ne tik miesto gimtadienio proga, UAB „Busturas“ vis dažniau praneša apie naujus pirkinius, naujas programas keleiviams ar atnaujintas paslaugas. Nežiūrint to fakto, kad per pirmąjį metų pusmetį į miesto gatves išvažiavo 6 įmantraus dizaino 2019 m. gamybos KARSAN JEST+, 12 šių metų gamybos miesto tipo Man Lion‘s city, taip pat miesto gatvėmis jau rieda 14 vienetų šiemet pirktų 2008-2009 metų gamybos Mercedes Benz O530 (G) autobusų, rudeniop laukiame dar vieno autobuso iš šio pirkinio, pirmasis įmonės pusmetis vėl pelningas. Turime daugiau nei 90 tūkst. Eur. neaudituoto pelno prieš mokesčius. Tokie pirkiniai ženkliai pakeitė autobusų vidutinį amžių, dar 2018 m. gruodžio 31 d. duomenimis miesto autobusų vidutinis amžius buvo 15,3 m., tuo tarpu po 2019 m. pirmojo pusmečio pirkinių, šis rodiklis sumažėjo iki 11,9 m. Beje, šiuo metu 93 proc. viso miesto parko yra žemagrindės transporto priemonės.
        Be abejonės, visi norėtų, kad autobusų parkas būtų absoliučiai naujas, kad keleivius galėtume vežti tik šių metų gamybos komfortiškais ir moderniais autobusais, vežėjas turbūt labiausiai iš visų to pageidauja. Tačiau turint galvoje, kad pati įmonė tokių finansinių galimybių neturi, nes pagrindinis pajamų šaltinis yra bilietai, kurių kaina viena žemiausių Lietuvoje (turime galvoje e.korteles, kuriomis naudojasi daugiau nei 90 proc. visų miesto keleivių), o miesto biudžetas dalijamas daugeliui sričių, toks parko atnaujinimo būdas, koks pasirinktas dabar, yra pakankamai racionalus ir logiškas.
        Niekam ne paslaptis, kad spartus įmonės vystymasis pastaraisiais metais labai priklausė ir priklauso nuo miesto valdžios ir ypač miesto vadovo požiūrio. Savivaldybės administracijos siekis išlaikyti kone mažiausią kainą iš Lietuvos didmiesčių Šiaulių keleiviams atsiskaitant e.kortele pasiteisino su kaupu. Vis daugiau keleivių naudojasi e.bilietu, pvz., 2018 metų pirmąjį pusmetį vidutinis darbo dienų (realių) keleivių skaičius buvo 17 415, tuo tarpu 2019 metais pusmečio rodiklis yra 17 727 keleivių. Nors bendras keleivių skaičius nedidėja, o netgi šiek tiek mažėja tik jau mažesniais tempais nei prieš tai buvusius kelerius metus, tačiau vidutinis keleivių skaičius, kuris skaičiuojamas vertinant tik tuos, kurie naudojasi e.kortele, auga.
       Taip mes laukiame ir pasitinkame kasmet miesto šventę – besinaujindami ir tobulėdami.

Paskelbimo data: 2019-09-04