MIESTUI PRISTATYTA 10 NAUJŲ AUTOBUSŲ

Šiandien džiugi diena. Ir ji yra tokia ne tik todėl, kad po gana lietingos savaitės dabar taip jaukiai šviečia saulė. Pagrindinė mūsų – visų Busturo darbuotojų šiandieninio džiaugsmo priežastis yra šie puikūs, nauji Man Lion‘s city autobusai.

Šiandien miestui buvo iškilmingai pristatyta 10 naujų MAN Lion‘s City žemagrindžių (angl. low floor) vienaaukščių miesto tipo hibridinių autobusų, naudojančių suslėgtąsias gamtines dujas ir elekros energiją.

Siekiame tapti dažniausiu keliaujančių pasirinkimu judėjimui mieste. Vienas iš pagrindinių būdų tai pasiekti yra švarūs, saugūs, visiems prieinami bei aplinkai draugiški autobusai.

Svarbu ir tai, kad miesto vadovų, visuomenės atstovų ir įmonės vadovų lūkesčiai sutampa ir visi žvelgiam viena kryptimi. Nuolat jausdami miesto mero, Artūro Visocko, palaikymą ir aiškų siekį tapti kiek įmanoma žalesniais ir toliau sieksime užsibrėžtų tikslų. O šiandieninis rezultatas –  šie 10 naujutėlaičių autobusų.

Autobusų pirkimas nėra tokia jau paprasta procedūra, kokia ji gali pasirodyti iš šalies. Šiandien džiaugdamiesi šiais naujais hibridiniais autobusais prisimename, kiek pastangų bei darbo buvo įdėta, kad jie pasiektų Šiaulių gatves. Viskas prasidėjo dar 2021 m. vasarą. Tuomet sekė Šiaulių miesto savivaldybės tarybos pritarimas autobusų parko atnaujinimui. Ir jau 2022 m. sausio mėnesį su Lietuvos Respublikos aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) buvo pasirašyta sutartis. Šia sutartimi APVA įsipareigojo sutartyje numatytomis sąlygomis UAB „Busturas“ skirti 1 375 000 Eur subsidiją naujų autobusų pirkimui, o UAB „Busturas“ lėšos sudarė 1 624 000 Eur.

UAB „Busturas“ generalinis direktorius Vaidas Seirackas pristatymo metu džiaugėsi, nes miesto keleiviams galėsime pasiūlyti dar kokybiškesnę bei komfortiškesnę paslaugą. Taip pat išreiškė pasididžiavimą, nes projektas buvo parašytas pačių įmonės darbuotojų, kurie nuoširdžiai dėjo visas pastangas, kad parama būtų gauta.

Renginio metu sveikinimo žodį tarė Šiaulių miesto vicemeras Justinas Švėgžda, UAB „Adampolis“ atstovas Vytautas Keršis. Autobusus palaimino ir saugaus kelio palinkėjo Vyskupas Eugenijus Bartulis.

Viešojo transporto patrauklumo gerinimas yra įmonės prioritetas, todėl su nekantrumu laukėme šių naujutėlaičių autobusų, kurie ne tik papuoš mūsų miesto gatves, bet ir pagerins teikiamos paslaugos kokybę bei bus draugiški aplinkai.

Paskelbimo data: 2023-07-31