PATIKRINOME, KAIP ŠIAULIEČIAMS SEKASI LAIKYTIS KARANTINO REIKALAVIMŲ VIEŠAJAME TRANSPORTE

Kaip ir buvome žadėję, viešojo transporto kontrolieriai kartu su Šiaulių miesto savivaldybės darbuotojais vykdė pirmą prevencinį patikrinimą, kurio metu buvo primenama keleiviams apie esamus reikalavimus dėvėti veido kaukes, užimti tik sėdimas vietas bei laikytis saugių atstumų. Šis pirmas, bet tikrai ne paskutinis bendras patikrinimas parodė, kad situacija viešajame transporte nėra labai prasta, tačiau kur pasitempti ir ką pakoreguoti tikrai turime. Šiai dienai reikalavimai yra kiek pasikeitę. Sušvelninus karantino sąlygas, keleiviai miesto viešajame transporte gali sėdėti ir stovėti išlaikydami saugų 1 m atstumą.
Pastaruoju metu organizuoti saugų ir efektyvų viešojo transporto maršrutų judėjimą darosi vis sudėtingiau. Karantino ribojimams švelnėjant vis daugiau žmonių grįžta į viešąjį transportą. Tai mus labai džiugina, bet tuo pačiu ši situacija tampa tikru iššūkiu.

  • Jau pirmosios karantino bangos metu kontrolieriai tikrino ne tik bilietus, bet keleivių karantino taisyklių laikymąsi. Ir toliau stengiamės nuolat priminti apie tai, kad būtina dėvėti veido kaukes, laikytis saugaus atstumo. Informuojame stotelėse esančius keleivius apie papildomus autobusus, taip stengdamiesi reguliuoti žmonių srautus ir užtikrinti keleivių saugumą.
  • Pastebime, kad rytinio ir vakarinio piko metu, keleivių srautai autobusuose vis didėja. Reaguodami į tai, populiariaisiais maršrutais leidžiame net 12 papildomų autobusų. Nuolat stebime keleivių skaičiaus autobusuose pokyčius bei pagal juos koreguojame tvarkaraščius ir transporto priemonių talpą. Tai kasdienis ir nenutrūkstantis procesas.
  • Kintant keleivių srautams, tvarkaraščiai taip pat kinta nuolatos. Neturime galimybės juos atnaujinti stotelėse, todėl prašome keleivių patikslintus tvarkaraščius žiūrėti internete.

Karantino sąlygos švelnėja. Atvirose erdvėse apsauginės veido kaukės nebėra būtinos, kai 2 m. atstumu nėra kitų asmenų, tačiau jos liko privalomos viešajame transporte bei stotelėse (kai neišlaikomi rekomenduojami saugūs atstumai).

Paskelbimo data: 2021-03-17