ŠIAULIŲ DOVANOTAS AUTOBUSAS – PAKELIUI Į CHMELNYCKĮ

Draugaujančio miesto Ukrainoje mero prašymas įvykdytas, Šiauliai išsiuntė autobusą Chmelnyckiui. Autobusu taip pat iškeliavo ir labdaros siunta. Pakrauta daugiau nei tona natūralių sulčių ir tekstilės gaminių Ukrainos kariams.

Chmelnyckio mero Oleksandro Symchyshyno prašytas autobusas trečiadienį išvyko iš Šiaulių ir jau perduotas ukrainiečiams. 1994 metų gamybos, dyzelinu varomą, patikimą ir  techniškai tvarkingą SCANIA autobusą Herbine pasienio punkte perėmė Chmelnyckio atstovai.

UAB „Busturas“ valdyba nusprendė neatlygintinai perduoti autobusą Chmelnyckio miestui per asociaciją „Karpatai“.

UAB „Busturas“ vadovas Vaidas Seirackas, miesto merui Artūrui Visockui ir mero pavaduotojai Simonai Potelienei sakė, jog dovanojamoje transporto priemonėje nėra jautrios elektronikos, ji lengvai remontuojama, palyginti pigiai eksploatuojama ir galėtų sėkmingai tarnauti netgi sudėtingomis sąlygomis.

Kad į Ukrainą išvykstantis autobusas nebūtų tuščias, skubiai buvo surastas ir paramos krovinys. Šiauliuose įsikūrusi bendrovė UAB „JDC prekyba“ į autobusą pakrovė per 1,2 tonos natūralių lietuviškų sulčių patogiose pakuotėse. Bendrovės direktorius Raimondas Zorkus patvirtino, jog jo verslai jau ir ankščiau skyrė įvairios paramos, o šį kartą nuspręsta pagelbėti lietuviška produkcija.

„Dabar daugelis daro daugiau nei galėtų. Turime darbuotojų, kurie asmeniškai daug padėjo atvykstantiems ir nors esame nelabai didelis verslas, skyrėme finansinę paramą ukrainiečiams padedančioms organizacijoms. Savo gamybos sulčių dovanojome ir karo pabėgėlių registracijos centrui“, – miesto vadovui sakė R. Zorkus.

Sužinojusi apie miesto planus numatomą autobuso gabenimą į Ukrainą, viena aktyvi šiaulietė pagamino Ukrainos kariams šiuo metu taip reikalingų maskuojančių veido movų, pošalmių, kaukių.

„Matant, kas vyksta negali likti abejingu, o mano pasirinktas „VOS AGNI“ kūrybinis pseudonimas įpareigoja būti  tikru, atliepiančiu, rūpestingu visuomenės nariu. Savanorystė man leidžia augti kaip asmenybei, geriau pažinti save ir save motyvuoti. Kaip sakė rašytojas Česlovas Milošas: „Nepaisant to, kas vyksta, mes privalome sodinti savo obelis“. Įgyvendinti šią mano asmeninę iniciatyvą man padėjo „Tekstilės namai“, nuoširdus AČIŪ jiems už geranoriškumą“, – sakė prekės ženklo „VOS AGNI“ įkūrėja.

Šiaulių miesto savivaldybės meras Artūras Visockas padėkojo rėmėjams ir įteikė simbolines saldžias dovanėles su miesto simbolika.

Šiaulių miesto savivaldybė už bendradarbiavimą taip pat nuoširdžiai dėkoja Šiaulių prekybos, pramonės ir amatų rūmams, Šiaulių ukrainiečių bendrijai „Karpatai’.

Viešųjų ryšių koordinatorius Vitalis Lebedis

Paskelbimo data: 2022-04-25