UAB „BUSTURAS“ UŽTIKRINO SAUGIAS SKAUTŲ KELIONES BALTIJOS ŠALIŲ SKAUTŲ STOVYKLOS METU

Šiaulių rajone Naisių kaime liepos 24 – 31 dienomis vyko Baltijos šalių skautų stovykla „Back to the Balts“ (liet. grįžtant prie baltų). Ji vyksta kas 3-4 metus vis kitoje Baltijos šalyje. Lietuvoje paskutinį kartą tokia stovykla vyko 2010 m. Šiemet vykstanti Baltijos šalių skautų stovykla yra jubiliejinė – 5-toji. Joje sulaukta rekordinio dalyvavusių skautų skaičiaus – 650. „Back to the Balts” stovykloje stovyklavo ne tik Baltijos šalių skautai, sulaukta svečių iš Austrijos, Vokietijos, Švedijos, Ukrainos, Izraelio. 5-tosios Baltijos šalių skautų stovyklos tema — grįžtant prie baltų. Stovyklautojai visą savaitę dalyvavo programoje, kuri juos nukėlė į skirtingus mūsų krašto laikmečius ir supažindino su tuo metu vyravusiomis tradicijomis, amatais ar net objektais.

Pasaulio skautų įkūrėjas, lordas Baden-Powell jaunuosius skautus mokydavo kiekvieną dieną įprasminti geru darbu. Tad dar 1907-aisiais su pirmaisiais skautais išvykęs į stovyklą juos mokė ne tik išgyvenimo gamtoje, bet ir tarnystės. Nuo tada skautai — visuomeninis, nepolitinis, ne pelno siekiantis, savanoriškas jaunimo judėjimas, kurio pagrindinis siekis — auginti etiškus, tolerantiškus ir atjautos nestokojančius piliečius.

2022 metus LR Seimui paskelbus jaunimo metais, savanorystė skautų tarpe įgavo dar didesnę prasmę. Todėl penktosios, jubiliejinės jungtinės Baltijos šalių skautų stovyklos „Back to the Balts” tikslas — skatinti pilietiškumą, tarptautines draugystes ir savanorystę jaunimo tarpe.

Stovykla yra unikali galimybė Lietuvos jaunimui ir svečiams iš Baltijos šalių ir kitų Europos, pasaulio šalių pažinti Lietuvą ir kultūrą, dalintis turima savanorystės patirtimi, per stovyklos programos veiklas stiprinti pilietiškumą ir gilinti istorijos žinias.

Saulės mieste skautai kiekvieną dieną vykdė įvairias veiklas Šiaulių turizmo informacijos centre, irklavimo bazėje, techninės kūrybos centre, Vilniaus Universiteto Šiaulių akademijos bibliotekoje bei kitose miesto vietose. O jų saugias keliones į visas veiklas užtikrino UAB „Busturas“, kuris visus skautus vežė neatlygintinai, tai įmonei kainavo 1650 Eur.

Šiaulių miesto ir rajono savivaldybės informacija
Žydrūno Budzinausko nuotraukos

Paskelbimo data: 2022-08-10