E. BILIETAS ŠIAULIUOSE – KO NORIU IR KĄ GALIU?

Įlipus į viešąjį transportą Šiaulių mieste, visų rūšių e. bilietai (vienkartiniai ir terminuotieji) visų keleivių, tiek mokančių pilną kainą, tiek turinčių galimybę pasinaudoti lengvata, PRIVALO būti pažymėti priglaudžiant kortelę prie elektroninio komposterio. Dažnas keleivis abejoja, ar tai būtina daryti, jei jam pačiam už kelionę mokėti nereikia, tačiau norime priminti, kad tokiais atvejais už Jūsų kelionę būtent pagal Jūsų žymėjimą apmoka kiti, pavyzdžiui Šiaulių miesto savivaldybė. Nemokamų kelionių viešuoju transportu nėra, skiriasi tik mokėtojas už vežėjo paslaugą.
     Komposteris apie atliktą operaciją (KORTELĖS pažymėjimą, įkrovimą, įrašymą ar atmetimą) informuoja garsiniu signalu ir atvaizduoja pranešimą ekrane. Nepažymėtas bilietas bus laikomas negaliojančiu. Siekiant išvengti nesusipratimų ir problemų, rekomenduojame atkreipti dėmesį į komposterio pranešimus, nes pasitaiko situacijų, kai yra daugiau keleivių nei vienas, žyminčių e.bilietus vienas po kito per labai trumpą laikotarpį, ir dažnas keleivis neįsitikina ar garsas ir užrašas buvo skirtas jo žymėjimui ar prieš tai žymėjusio keleivio. Be to garsas, kai bilietas tinkamai pažymėtas ir kai pvz., yra negaliojantis bilietas arba „tuščia“ kortelė, skiriasi, todėl visada įsitikinkite, kad operaciją atlikote tinkamai.
     Žymint e. bilietą, sistema pirmiausia patikrins, ar kortelė galiojanti. Tada bus patikrinama, ar yra galiojantis arba laukiantis aktyvavimo terminuotasis bilietas, ir tik tada bus nuskaičiuojami pinigai iš elektroninio bilieto KORTELĖS piniginės. Žymėjimas atliekamas vienu kortelės priglaudimu ir nereikalauja papildomų veiksmų. Jei keleiviui reikia papildomų paslaugų (pirkti bilietą kitam asmeniui, aktyvuoti e. bilietą, įrašyti informaciją į kortelę po papildymo internetu), jos atliekamos spaudžiant atitinkamus mygtukus komposterio liečiamajame ekrane ir talpinant kortelę į komposterį šoninėje angoje.
     Primename, kad kiek kartų jūs beliestumėte savo kortele komposterį, vienoje kelionėje vienu maršrutu nežiūrint kelionės trukmės (t.y. jei jums nereikia perlipti į kito maršruto autobusą) Jums bus nuskaičiuota vieną kartą už šią kelionę. Visi kiti prisilietimai niekaip nesusisiję su papildomų pinigų nuskaičiavimu. Taigi, jei nesate įsitikite dėl tinkamo žymėjimo, drąsiai lieskite kortelę ekraną tiek kartų, kiek Jums reikia, kad būtumėte tikri dėl savo veiksmo. Kad pinigai būtų nuskaičiuoti antrą kartą (pvz., mokant už kitą kartu važiuojantį asmenį ar kelis) Jums prireiks atlikti papildomus veiksmus, prisilietimo nepakanka.
     Na, o jei jūs dar spėsite per tą laikotarpį, t. y. nuo pirmojo kortelės pažymėjimo nepraėjus 30 min, perlipti į kitą Jums reikalingo maršruto autobusą, prilietus kortelę kitame maršrutiniame autobuse, sistema nuskaičiuos vos 0,16 Eur (jei mokate pilna kaina ir nesinaudojate lengvatomis). Ir vėlgi, žymėdami (liesdami) paprastuoju būdu, kad ir tris ar daugiau kartų iš eilės ir papildomai nepasirinkdami jokios kitos operacijos komposteryje liečiant ekrane vieną ar kitą langą, skirtą papildomoms operacijoms pasirinkti, pvz. mokėti už kitą asmenį, sistema tikrai nenuskaičiuos antrą kartą už persėdimą. Taigi, būkite ramūs, drąsiai bandykitės, lieskite kortele komposterį tiek kartų, kiek Jums reikia įsitikinti, jog tinkamai pažymėjote e.bilietą.
     Beje, kiekvienas prisilietimas yra fiksuojamas sistemoje, ir pasitaikius klaidoms ar problemoms, visada kreipkitės į UAB „Busturas“ personalą Šiaulių autobusų stotyje ar Šarūno g. 2, kuris maloniai Jums padės išsiaiškinti ar pamokys kaip ekonomiškai naudotis e.bilietu.

Paskelbimo data: 2018-04-13