KELEIVIAI, NAUDOJANTYS ELEKTRONINĮ BILIETĄ, IŠSISKIRIA SAVO AKTYVUMU

Jau visi metai, kai šiauliečiai, kaip ir kitų Lietuvos didžiųjų miestų gyventojai, naudojasi elektroniniu bilietu (toliau – e. bilietu) miesto viešajame transporte. Per šiuos metus išduota apie 17 000 kortelių. Šuo metu kortelės išdavimas vis dar yra nemokamas, tik reikia iš karto papildyti ją pinigais arba įsigyti terminuotąjį bilietą. Pinigais arba bilietais galima papildyti ir Elektroninius mokinių pažymėjimus. UAB „Busturas“ darbuotojai pastebi, kad baigiantis kortelės nemokamo išdavimo terminui sulaukia vis daugiau klausimų dėl to, kiek ilgai dar nereikės mokėti už kortelės išdavimą. Nors birželio 30-toji yra paskutinė diena, kai keleiviai ją galės įsigyti nemokamai, tačiau laukti termino pabaigos neverta dėl labai racionalių priežasčių: jos galiojimo laikas bus toks pat, ar kortelę išsiimsite dabar ar už pusmečio, be to turint galvoje kitų bendrovių patirtį, paskutinį mėnesį tai darys didesnis žmonių srautas nei įprastai. E. bilieto korteles įsigyja ne tik fiziniai asmenys, bet ir įmonės savo darbuotojams. Šiauliuose per praėjusius metus 28 organizacijos pasirūpino, kad jų darbuotojai gautų modernią kortelę.

Daugėjant e. bilieto kortelių turėtojų, didėja ir keleivių aktyvumas bei pilietiškumas. Bendrovė sulaukia nemažai skambučių, elektroninių laiškų ne tik su įžvelgtomis problemomis, bet ir pasiūlymais, pageidavimais, įspėjimais. Nors UAB „Busturas“ turima įranga fiksuoja visus techninius nesklandumus, bet keleivis taip pat turėtų būti ir yra aktyvus bei patikimas informacijos šaltinis, kuris čia ir dabar patvirtina savo skambučiais ar žinutėmis technikos darbo pokyčius, lyginant su įprastiniu darbiniu režimu.

Vis daugiau keleivių informuoja bendrovės atsakingus asmenis apie e. bilietą kontroliuojančių darbuotojų elgesį, tačiau daugiausiai užklausų, anot UAB „Busturas“ specialistų, sudaro klausimai dėl e. bilieto žymėjimo ir jo netekimo. Keleivius domina ar reikia žymėti bilietą, jei jis yra mėnesio terminuotasis. Vienareikšmis atsakymas – taip. Būtina pasižymėti visų tipų bilietus pradėjus kiekvieną kelionę, tai reglamentuoja miesto tarybos priimtas sprendimas. Taip pat norime priminti keleiviams, kad būtinai atkreiptų dėmesį į autobuso komposterio ekraną ir pasigirdusį garsą: jei pasirodo užrašas žaliame fone ir pasigirsta vienas pyptelėjimas – pasižymėjimas atliktas gerai, jei užrašas raudoname fone ir keli pyptelėjimai – pasižymėjimas neatliktas. Be to, jei toliau važiuojate autobusu jam nuvykus į galinę maršruto stotelę, t. y. kai prasideda naujas maršrutas, e. bilietą vėl reikia pasižymėti.

Pasitaiko atvejų, kai pametama ar kitokias būdais prarandama, sugadinama e. bilieto kortelė. E. bilieto sistemoje saugoma Jūsų pateikta informacija apie vardinių kortelių savininkus. Tad bendrovė turi galimybę stebėti visą su konkrečia kortele susijusią istoriją ir, sutikrinus faktus apie savininką, gali išduoti dublikatą vos už 1,5 Euro. Į kortelės dublikatą yra perkeliami piniginės likutis ir turėti terminuotieji bilietai.

Artimiausi pokyčiai, kurie laukia e. bilietų turėtojų – tai e. bilieto papildymas internetu. Apie tai keleiviai bus informuoti UAB „Busturas“ internetinėje svetainėje, bendrovės FB paskyroje bei asmeniškai elektroniniu paštu, jei yra patvirtinę, jog nori gauti UAB „Busturo“ naujienlaiškius.

Paskelbimo data: 2020-10-21